Co nachystat pro štěně

02.12.2020

V první řadě hromadu lásky, pelíšek, misku na vodu a krmení, je fajn si zjistit co jí štěně u majitelů a koupit pro začátek stejné krmivo. Postroj či obojek a vodítko, no nesmíme zapomenout a pytlíky na bobany:o)))))))))))))))))) Se vším ostatním bych počkala až jaké to štěndo bude. My třeba koupili klec a vlastně kdyby nebylo šťěňat které v ní vozím na očkování, tak jí nevyužijeme vůbec, Rous jezdí na páse, klec vzadu v kufru jí nevyhovovala a ani nám , byla od nás moc daleko.  Je fajn si vzít na začátek dovolenou aby tam pejsek nebyl hned sám. Na počáteční loužičky se nám osvědčilo mít podložky, které se používájí pod děti. Je to miminko bude hodně spinkat, a když ho po probuzení dáte hned ven, tak ho velice rychle naučíte čistotě.  Nebojte se toho, dejte mu lásku a za pár hodin je vaše. S AOU to jde velice snadno. Jsou to super parťáci. Pamatujte čím dříve se štěně se vším seznámí tím lépe. Tak je fajn mu pustit vysavač, klidně nahrané zvuky aut, troubení, střílející výfuk, vlak, štěně si na tyto zvuky zvykne a pak to v reále vše dobře zvládne. U těchto zvuků si s ním hrajte, mazlete odměňujte. Pokud plánujete s pejskem cestovat, berte ho co nejdříve na projížďky autem. A hned jak naočkujete vzteklinu začněte podnikat výpravy, krátké, ale rušné. Je to důležité hlavně u pejsků z vesnice, kde je klidno, protože když by se pesan dostal do města v jednom roku bude vyvádět a bude daleko hůře zvladatelný.. Doma klidně trénujte se štěňátkem chůzi po různých površích. Do 16 týdne je takové vtiskávací období, co si štěně zafixuje v tomto období tam zůstane napořád, tak hlavně trpělivě a s láskou.

Růženka byla kouzelné štěňátko, malá chlupatá koule. Hned když jsem ji poprvé uviděla byla to láska. Věděla jsem, že to je ona, ta patří ke mně. Když jsem si jí donesli domů vzala jsem si týden dovolenou a to bych radila všem ,co si pořídí psí miminko. Nebylo to s ní nijak složité. Stačil 1 den a byla naše. Byla umazlená, krásně papala. Ze začátku 5x za den pak už jen 3x - 2 dávky měla granulky a 1dávků sirové maso. Byla naučená od původních chovatelů na masíčko a tak jsme v tom pokračovali. Jako granulky jsem vybrala CORE WELNES s tuňákem, ale je to na každém jaké zvolí, v současnosti je na mase a granulkách lisovaných za studena. Máme výhodu zahrádky, takže naučení čistotě nebylo nic složitého. Štěňátko si hraje, jí a spí a hned jak se probudí ho vezmete a dáte ven na travičku, můžete přihodit slovo čurej a když se vyčurá a ono se vyčurá skoro okamžitě, dáte kousek masíčka, jatýrek, prostě něco dobrého, pak zase hraje si, jí a spí a tak stále dokola. Po každém probuzení ho prostě dáte ven, Růženka to pochopila skoro okamžitě. Když jsem šla po týdnu do práce, tak manžel jezdil v poledne domů jí krmit a dát vyčurat, u dveří na dvůr měla plínku, kdyby nemohla vydržet, ale na ní šla tak 3x. Po dalším týdnu už dala doma celou naší pracovní dobu, prostě holka šikovná. Už ve 4 měsících zvládala přivolání, sedni, lehni, pac, a byla s námi na první dovolenou za hranicemi ČR. U procházek musíte pamatovat co 1 měsíc to 1 km může ujít..tak 4 měsíční mrně může v kuse ujít 4 km. Vyvarujte se chůzi po schodech a pozor na rozpálený chodník, sami si zkuste v letních dnech stoupnout na chodník a zjistit tak zda je to vhodné aby tam pes šel a nebo to moc pálí. V parnu doporučuji vyčurat a domů, chodit po trávě a delší procházku volit večer či brzo ráno. Růženka nám dělala samou radost. Jak rostla byla z ní krásnější a krásnější slečna a množili se lidé, kteří nás potkávali na našich cestách a ptali se zda uvažujeme o štěňátkách, protože její povaha je skutečně unikátní....A já začala uvažovat, že by štěňátka možná jednou.....ale vůbec jsem netušila, jak složité to pro mě jako chovem nepolíbenou bude a tento svět je mi víc cizí, než jsem si myslela a lidé vněm taky, ale podařilo.

Pink Smile
4-tlapky@seznam.cz
tel: 724 22 99 80 

Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky